Almanya Vize İşlemleri

Almanya Vize İşlemleriAvrupa Birliği’nin kurucu ortaklarından ve en büyük ülkelerinden biri olan Almanya, kıtanın merkezinde yer alan konumu ve güçlü ekonomisiyle ülkemiz ve bölgemiz için en popüler destinasyonlardan biridir. Alman Turizm Bürosu’nun açıkladığı rakamlara göre, geçtiğimiz yıl yaklaşık 614.000 kişi Türkiye’den Almanya’ya seyahat edip konaklamıştır. Almanya’da yaşayan Türk nüfusunun büyüklüğü de göz önüne alındığında, Almanya ve Türkiye arasında yoğun bir akıştan söz edebiliriz.

 

Schengen bölgesinde bulunduğundan dolayı, Almanya’ya herhangi bir amaçla seyahat etmeden önce Schengen vizesi almanız gerekecektir. (Diplomatik/yeşil pasaport sahibiyseniz bazı prosedürlerden büyük ölçüde muaf olabilirsiniz.) Schengen vizesi, Avrupa’nın neredeyse tümünde serbest dolaşım hakkı tanıyan bir izin belgesidir, yani bu vizeyi alıp Almanya’ya seyahat ettikten sonra diğer ülkelere de serbestçe giriş yapabilirsiniz. Almanya vizesiyle seyahat edeceğiniz için Schengen bölgesine Almanya’dan giriş yapmanız çok önemlidir.

 

Almanya’ya seyahat etmeden önce almanız gereken vize türü, seyahat amacınıza göre değişecektir. Bu nedenle, seyahat amacınıza uygun başvuru yapmanız çok önemlidir. Uygun başvuru, ilgili formların eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması, Almanya konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz hazırlanarak teslim edilmesi anlamına gelir. Çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre başvuru yapmanız gereken vize türlerinin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. Alanında uzman ve tecrübeli vize danışmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır. Almanya vize başvurunuzu gecikmeden gerçekleştirmek için bizimle irtibata geçin.

© BİG DANIŞMANLIK

Design by SİTHECİ